• Złotlin japoński Pleniflora

Symbol: 144441

Złotlin japoński Pleniflora

18.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 12 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Krzew ten osiąga wysokość do 1,5 m wys. i 2 m szerokości, roczny przyrost wynosi około 15 cm.

Rośnie silnie i kwitnie dość obficie. Pędy ma wyprostowane, cienkie, długie, jasnozielone, które są dekoracyjne także zimą. Liście są koloru jasnozielonego, jajowato wydłużone, osiągają długość 2–6 cm, piłkowane są podwójnie ostro, z długim zaostrzonym wierzchołkiem. Jesienią krzew przebarwia się na żółto.

Kwiaty Złotlinu są bardzo efektowne, pełne, w kolorze złotożółtym, swoim wyglądem przypominają pompony i mają około 3 cm średnicy. Rozwijają się na końcach pędów. Krzew ten kwitnie na przełomie V i VI, lubi powtarzać kwitnienie we wrześniu.

Złotlin lubi słoneczne lub półcieniste stanowiska, osłonięte przed zimnymi wiatrami. Rośnie na większości gleb, tylko nie glebie zadarnionej.

Idealny do pojedynczych nasadzeń jak i w grupach, nadaje się na żywopłoty. Świetnie znosi zanieczyszczenia powietrza. Daje liczne odrosty korzeniowe.

Krzew jest odporny na mróz, ale mało odporny na suszę. Jeśli przemarznie, to wtedy musimy przyciąć pędy. Należy pamiętać o przycinaniu dwuletnich pędów krzewu, a po zimie przyciąć nisko, na wysokość kilkunastu centymetrów, pamiętając o tym, aby pozostawić na nich przynajmniej po kilka pąków śpiących (nie zaszkodzi to kwitnieniu).

Złotlin rozmnaża się przez pół-zdrewniałe sadzonki. Pobieramy je i ukorzeniamy na początku bądź w połowie lata. Jesienią możemy robić odkłady. Silnie rozrośnięte krzewy można swobodnie dzielić i rozsadzać – ale robimy to wiosną bądź jesienią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie