• Sosna gęstokwiatowa Oculus-draconis

Symbol: 161539

Sosna gęstokwiatowa Oculus-draconis

62.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 15 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Sosna ta charakteryzuje się tym, że ma nieregularny pokrój i niski wzrost, ale za to charakteryzuje się niezwykłymi igłami. Rośnie stosunkowo silnie, aby po 10 latach osiągnąć 3 m wysokości. Koronę ma najczęściej rzadką, uformowaną z pędów różnej długości i gęstości, ułożonych za to w wyraźnych okółkach. Czasami drzewo traci przewodnik i wówczas rośnie bardziej krzewiasto. Igły zebrane są po dwie, wąskie, miękkie, długie na 6-12 cm, ułożone są promieniście na pędzie. Każda zielona igła ma dwa intensywnie żółte paski. Patrząc z góry na sosnę, widać naprzemienne pasy żółte i zielone, co daje efekt zwany 'okiem smoka' czyli „oculus draconis”. Zdarzają się fragmenty pędów pozbawione igieł lub o igłach wyrastających rzadko. Drzewo to wytwarza małe, brązowe szyszki, gęsto osadzone u nasady pędów.

 

Uprawa:

Jeśli chodzi o wymagania uprawowe, to ma niewielkie. Dobrze rośnie na każdej przeciętnej, ale dobrze zdrenowanej i przepuszczalnej glebie. Może rosnąć w pełnym słońcu lub w lekkim zacienieniu, byle w miejscach zacisznych, osłoniętych od wiatru. W surowe i wietrzne zimy igły, a nawet całe pędy mogą przemarzać. Sosna ta jest dość wrażliwa na suszę. Na suchych glebach często jest atakowana przez osutkę.

 

Zalecenia:

Zalecana jest do uprawy w ogrodach przydomowych, do tworzenia kompozycji z innymi roślinami iglastymi, do sadzenia w ogrodach skalnych i na wrzosowiskach. Pasuje do ogrodów z elementami japońskimi. Pokrój rośliny bardzo poprawia cięcie polegające na częściowym przycinaniu młodych przyrostów.

 

Sprzedawana w doniczkach o wysokości 70-90 cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie