• Kategorie
  • Szukaj
  • Sadzonki truskawek

Trudno znaleźć osobę, która wraz z rozpoczęciem ciepłych miesięcy nie czekałaby na pyszne, polskie owoce. Kiedy nadchodzi sezon na truskawki, nikt z nas nie ma już wątpliwości, że lato trwa w najlepsze. Jeśli dysponują Państwo kawałkiem ogrodu, który można przeznaczyć na grządki, być może warto pomyśleć o własnej mikro uprawie. Sadzonki truskawek, również tych niestandardowych, jak gigant czy ananasowych, są łatwo dostępne, a ich pielęgnacja nie nastręcza problemów. Osoby mające balkon również nie muszą czuć się poszkodowane, ponieważ istnieje wiele odmian przystosowanych do uprawy w donicach. Pnące się truskawki, nie dość, że zachwycają smakiem, to wyglądają uroczo pośród roślinności wypełniającej taras. Być może odkryją Państwo nową pasję i z biegiem czasu powiększą grządkę, a nadwyżkę owoców przeznaczą na domowe przetwory, które przyjemnie będzie otworzyć zimową porą.

Jakie sadzonki truskawekwybrać – standardowe czy gigant?

Przed dokonaniem zakupu warto pomyśleć, na jakich cechach owoców zależy Państwu najbardziej – czy mają być słodkie, najlepsze do dżemów, czy dojrzewać o określonej porze. Dość dobre połączenie najczęściej pożądanych właściwości reprezentują sadzonki truskawek gigant. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają uzyskać naprawdę duże okazy o kształcie szerokiego stożka. Ich smak i aromat usatysfakcjonuje każdego amatora lubującego się w tych letnich przysmakach. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo wybrać sadzonki, z których można uzyskać truskawki o określonych cechach, warto doczytać, czy są to odmiany odporne na choroby. Jeśli dopiero zaczynacie Państwo swoją przygodę z sadzeniem, odmiany mało wymagające pozwolą z radością obserwować proces wzrostu i zebrać satysfakcjonujące plony. Dla początkujących świetnym pomysłem są również pnące truskawki w donicach, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale są bezproblemowe w pielęgnacji i stanowią oryginalną ozdobę pod zadaszeniem altany lub na balkonie.

Zestawy sadzonek truskawek typu gigant

Gdy nie orientują się Państwo zbytnio w dostępnych odmianach i nie wiedzą, jak postępować z pojedynczymi sadzonkami truskawek, np. gigant, malinowymi lub pnącymi, warto postawić na zakup zestawu. Są one skomponowane w taki sposób, by uzupełniały się pod kątem określonych cech. Jeśli zależy Państwu na tym, by nie zabrakło owoców przez cały sezon, warto kupić komplet odmian, które będą owocowały w różnych okresach lata. Można wybrać również takie, które będą najsłodsze i najbardziej soczyste, a osoby chcące po raz pierwszy spróbować swoich sił w uprawie truskawek, poczują się dużo pewniej, zaopatrując się w sadzonki odporne na choroby i gorsze warunki atmosferyczne. Jeśli chcecie Państwo cieszyć się pnącymi roślinami na balkonie, proponujemy przeznaczone do tego celu zestawy, które sprawią, że truskawkowe firanki będą różnorodne pod względem wielkości i smaku. Owocujące aż do pierwszych przymrozków odmiany, pozwolą cieszyć się tymi niezwykłymi darami lata przez kilka długich miesięcy.