• Kategorie
  • Szukaj
  • Róże pachnące

Naszym Klientom zapewniamy dostęp do wielu odmian róż intensywnie pachnących. Jedną z największych zalet rośliny jest aromat. Jest ona również ceniona przez hodowców za efektowną, smukłą łodygę, której wysokość może wynosić od 1 do 2,5 m. Większość z gatunków przeznaczona jest do uprawy w ogrodzie, ale niektóre róże pachnące można sadzić w donicach na balkonie. Korzystnym umiejscowieniem dla nich będzie wystawa wschodnia lub południowo-wschodnia. Kwiatki te będą doskonale się prezentowały na każdej przestrzeni, jednakże należy zapewnić im słoneczne stanowisko. Dzięki temu zabiegowi będą mogły pięknie kwitnąć przez cały sezon.
Bardzo ważne jest pH ziemi, które powinno być lekko kwaśne. Eksperci zalecają wybór gleby żyznej i dobrze przepuszczalnej. Jeśli kwiaty będą posadzone w doniczkach, to należy pamiętać o drenażu z kamyków oraz warstwie żwiru przy dnie. Pojemniki muszą mieć dziurki w podstawie, przez które będzie odprowadzany nadmiar wody. W ten sposób korzenie nie zgniją i roślina będzie zdrowa.

Jakie róże pachnące warto kupić do ogrodu, a jakie na balkon?

Jeśli zamierzasz uprawiać róże pachnące w skrzyni lub doniczce, to wybierz dekoracyjną Barok Lady w balocie. Delikatnie różowe kwiaty z nutą brzoskwiniowej barwy olśniewają ludzi od wielu pokoleń. Są dość wysokie, dlatego trzeba zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. Wyróżnia je bardzo aromatyczny zapach, którym będziesz się rozkoszować zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Tę odmianę możesz także śmiało sadzić bezpośrednio do gleby.
Do najbardziej cenionych pachnących róż do ogrodu zaliczają się:

   subtelnie różowa Aurora,

   pnąca typu Lavender,

   żółta rabatowa Marseliborg,

   biała Chopin,

   krzewiasta Rozalina,

   pachnąca Pink Pease.

Najczęściej mają one bardzo duże kwiatostany z pięknie ubarwionymi płatkami. Można z nich układać niezwykłe kompozycje jednakowo na rabatach oraz we flakonach. Będą niezwykłym akcentem na każdym stole w trakcie przyjęcia. Należą one do arystokracji wśród kwiatów. Cenione są od wieków przez monarchów i kochane przez kobiety za nienaganny wygląd oraz zniewalający aromat.

Wysokiej jakości