• Kategorie
  • Szukaj
  • Róże miniaturowe

Cechą charakterystyczną róż miniaturowych są ich kompaktowe rozmiary. Zwykle osiągają wysokość około 30-40 cm. Stąd idealnie sprawdzają się w niedużych ogrodach oraz na balkonach. Doskonale rosną zarówno w gruncie, jak i w donicach lub skrzyniach. Należy jednak pamiętać o tym, żeby były posadzone:

   w nasłonecznionym miejscu,

   na południowo-wschodniej wystawie,

   w lekko kwaśnej, przepuszczalnej ziemi.

Jeśli są one pod zadaszeniem, to trzeba zapewnić im przewiew. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nadmiar wilgoci zostanie usunięty z liści. W ten sposób róże miniaturowe będą chronione przed rozwojem grzybów oraz bakterii. Jeśli zdecydujesz się na hodowlę w pojemniku, to nie zapomnij o drenażu oraz o otworach odpływowych. Odprowadzą one nadmiar wody, zapobiegając tym samym procesowi gnicia korzeni. W ramach zabiegów pielęgnacyjnych należy usuwać suche pędy oraz chore fragmenty roślin. Większość kwiatów prezentowanych w poniższej ofercie nie jest wymagająca w hodowli, tzn. nie trzeba ich przycinać.

Jak sadzić róże miniaturowe i dbać o nie?

Młode sadzonki do czasu przeniesienia do ogrodu lub na balkon powinno się trzymać w domu. Miejsce, w którym będzie stała doniczka, powinno być słoneczne. Trzeba jednak unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie. W ten sposób liście nie będą poparzone. W maju można już wynieść roślinę na zewnątrz. Róże miniaturowe lubią być zraszane wodą. Wpływa to na wydłużenie okresu ich kwitnienia.
Eksperci doradzają nawożenie organiczne róż, czyli po prostu obornikiem. Gdy ziemia jest uboga w pierwiastki, takie jak:

   azot,

   fosfor,

   potas,

   żelazo

warto sięgnąć po preparaty mineralne.

Dzięki nim roślina będzie pięknie wyglądała oraz dłużej cieszyła oko kolorowymi kwiatostanami. Wzbogacanie gleby zaleca się w okresie od marca do sierpnia. Na okres zimowy, jeśli róża miniaturowa jest w donicy, koniecznie trzeba zabrać ją do pomieszczenia. Temperatura, która w nim panuje, powinna oscylować od 6 do 8 stopni Celsjusza. W lutym pojemnik należy przenieść do ciepłego miejsca, w którym jest około 20oC. Jeśli kwiat zimuje w ogrodzie, powinno się przykryć kopczyk z korzeniami matą.

Czy warto kupować róże miniaturowe w sklepie Garden Forever?

Nasz sklep działa na rynku od wielu lat i mamy duże doświadczenie w sprzedaży żywych roślin. Wśród nich znajdują się róże miniaturowe, które sprowadzamy od znanych hodowców. Dlatego mamy pewność, że są one zdrowe oraz wysokiej jakości. Wyłącznie takie kwiaty dostarczamy do Państwa ze sklepu internetowego Garden Forever. Na czas podróży każdą sadzonkę pakujemy w należyty sposób, a do zabezpieczenia korzeni używamy przetestowanych balotów. System ten zapewnia odpowiedni poziom wilgotności dla rośliny oraz zapobiega więdnięciu liści. Dodatkowo staramy się maksymalnie skrócić czas dostawy róży miniaturowej. Wysyłamy ją za pośrednictwem szybkiego kuriera i dzięki temu wiemy, że przesyłka dojedzie na miejsce w najlepszym stanie.
Za zakupy nasi Klienci mogą zapłacić, korzystając z szybkich płatności online. Wszystkie ceny widoczne na stronie sklepu są cenami brutto. Dbamy o to, aby ich wysokość była korzystna dla Zamawiających. Jeśli mają Państwo pytania związane z naszą ofertą róż miniaturowych, to zapraszamy do kontaktu. Nasza infolinia działa od poniedziałku do piątku.