• Róża wielkokwiatowa Focus pomarańczowo-różowa

Symbol: 93389

Róża wielkokwiatowa Focus pomarańczowo-różowa

31.60 -23% 24.20
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 15 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Róża wielkokwiatowa Focus pomarańczowo-różowa - to piękna odmiana o intensywnym kolorze kwiatów. Kwiaty w zależności od pogody zmieniają odcienie na kolor pomarańczowo-różowy, pomarańczowo-czerwonym na sztywnych mocnych łodygach, dużych, błyszczących i soczysto-zielonych liściach, które jak są młode to mają czerwone obrzeża. Kwiaty są pełne o dużej średnicy od 10 do 12 cm. Kiedy się rozwiną, pięknie pachną.

Doskonale nadaje się na kwiaty cięte. Kusi też pięknym zapachem. Kwitnie od czerwca do października. Odporna na choroby i mróz. Kwiaty które się rozwinęły długo utrzymują się na pędach, utrzymują kolor, a po pewnym czasie płatki róży blakną, brunatnieją i usychają.

Osiąga wysokość od 100 do 150 cm. 

Stanowisko: słoneczne, ciepłe i lekko przewiewne.

Wymagania glebowe: żyzne, lekkie, przepuszczalne, zawierające próchnicę, o warstwie gliniastej na dole.

Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i wilgotna. Na dwa tygodnie przed wsadzeniem róży, glebę powinno się głęboko uprawić i dobrze nawieźć obornikiem. Musi się nawóz uleżeć w ziemi, bo róża nie lubi świeżego nawozu. Kiedy już wsadzimy różę, to usypujemy kopczyk i dopiero na wiosnę go rozsypujemy. W pierwszych latach po zasadzeniu róży pnącej, musimy każdej zimy okrywać jej dolną część.

Jeśli chodzi o cięcie, to róże rabatowe, wielokwiatowe, miniaturowe tniemy na wysokość 20-40 cm na powierzchnią ziemi oraz musimy pamiętać, że na pędzie musi się znajdować około pięciu zdrowych i rozwiniętych oczek. Pędy chore, słabe, uszkodzone USUWAMY.

Sprzedawana w doniczkach od 20 do 40 cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie