• Róża rabatowa Różowa wielkokwiatowa różowa w balocie

Symbol: 142634

Róża rabatowa Różowa wielkokwiatowa różowa w balocie

16.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 20 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Róża rabatowa Różowa wielkokwiatowa różowa w balocie

  - to piękna, szlachetna odmiana o intensywnym kolorze kwiatów. Kwiaty w kolorze różowym. Kwiaty są piękne, pełne. Róża ta ma pokrój krzaczasty. Powtarza kwitnienie.

Doskonale nadaje się na kwiaty cięte, nadaje się do pojedynczych nasadzeń oraz kompozycji z innymi kwiatami ogrodowymi. Kwitnie od czerwca do października. Jest odporna na choroby liści. Odporna na mróz do -25C Wskazane jest okryć ją na zimę igliwiem bądź włókniną. Kwiaty które się rozwinęły długo utrzymują się na pędach, utrzymują kolor, a po pewnym czasie płatki róży blakną, brunatnieją i usychają.

Osiąga wysokość od 1 m do 1,5 m. 

Stanowisko: słoneczne, ciepłe i lekko przewiewne.

Wymagania glebowe: żyzne, lekkie, przepuszczalne, zawierające próchnicę, o warstwie gliniastej na dole.

Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i wilgotna. Na dwa tygodnie przed wsadzeniem róży, glebę powinno się głęboko uprawić i dobrze nawieźć obornikiem. Musi się nawóz uleżeć w ziemi, bo róża nie lubi świeżego nawozu. Kiedy już wsadzimy różę, to usypujemy kopczyk i dopiero na wiosnę go rozsypujemy. W pierwszych latach po zasadzeniu róży, musimy każdej zimy okrywać jej dolną część.

Jeśli chodzi o cięcie, to róże rabatowe, wielokwiatowe, miniaturowe tniemy na wysokość 20-40 cm na powierzchnią ziemi oraz musimy pamiętać, że na pędzie musi się znajdować około pięciu zdrowych i rozwiniętych oczek. Pędy chore, słabe, uszkodzone USUWAMY.

Sprzedawana w balocie o wysokości 60-70 cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie