• Róża pnąca Ciemno-Czerwona typu Sympathie w balocie

Symbol: 154077

Róża pnąca Ciemno-Czerwona typu Sympathie w balocie

Brak towaru
17.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 15 dni
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Róża pnąca Ciemno-Czerwona typu Sympathie w balocie

Ta odmiana róży jest łatwa w uprawie, pnąca, kwitnie obficie i pięknie, mocno się rozrasta na szerokość nawet do 1,5-2 m. Może osiągać do 3-4 m wysokości. Kwiaty ma koloru czerwonego, liście ma początkowo czerwonawe a później zielone, błyszczące i skórzaste. Pędy ma grube i sztywne, wymagają więc stabilnych podpór.

Jak tylko zaczyna kwitnąć  (od lipca do października) od razu urzeka swoim pięknem. Najbardziej okazale prezentuje się gdy padają na nią promienie słoneczne. Polecana jest jako pojedyncza roślina ale może też tworzyć piękne kompozycje kolorystyczne z inną różą pnącą, wtedy pędy się przeplatają.

Stanowisko lubi ciepłe i słoneczne.

Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i wilgotna. Na dwa tygodnie przed wsadzeniem róży, glebę powinno się głęboko uprawić i dobrze nawieźć obornikiem. Musi się nawóz uleżeć w ziemi, bo róża nie lubi świeżego nawozu. Kiedy już wsadzimy różę, to usypujemy kopczyk i dopiero na wiosnę go rozsypujemy. W pierwszych latach po zasadzeniu róży pnącej, musimy każdej zimy okrywać jej dolną część.

 

Sprzedawana w balocie od 30 do 40 cm.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie