• Róża parkowa Herbaciana

Symbol: 144434

Róża parkowa Herbaciana

Brak towaru
32.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Jednym z piękniejszych kwiatów w naszej ofercie jest herbaciana róża parkowa. Powstała ona w wyniku krzyżówek szlachetnych odmian tej rośliny. Dzięki tym zabiegom krzewy stały się odporne na mróz i choroby. Nie wymagają również szczególnych warunków glebowych. Należy jednak pamiętać o należytym przygotowaniu podłoża przed posadzeniem flanc. Korzystna dla róży parkowej będzie żyzna i dobrze przepuszczalna ziemia. Najlepiej, jeśli będzie ona lekko kwaśna, o pH od 5,5 do 6,0. Ogrodnicy zalecają także wybór nasłonecznionego i osłoniętego od wiatru stanowiska. W takim miejscu roślina będzie mogła prawidłowo się rozwijać. W okresie kwitnienia róża parkowa ma bardzo dekoracyjne herbaciane kwiaty. Ich duże płatki tworzą pełne, pomarańczowo zabarwione główki o średnicy 12 cm. Mają one bardzo często lekko miedziane akcenty. Są osadzone na mocnych, sztywnych łodygach, które okalają ciemnozielone i błyszczące liście.

Największą zaletą wyhodowanej róży parkowej jest jej wonny zapach. Jest on wyraźnie wyczuwalny, gdy ścięte kwiaty zostaną postawione w pomieszczeniu. Olejki aromatyczne można wyczuć również w ogrodzie, zwłaszcza w ciepły, słoneczny dzień.

Zastosowanie i pielęgnacja róży parkowej Herbacianej

Z prezentowanych na stronie herbacianych róż parkowych można tworzyć zwarte klomby. Idealnie sprawdzają się one w otoczeniu domu oraz na zieleńcach miejskich. Bardzo często sadzone są w parkach otaczających ekskluzywne hotele i posiadłości. Aby móc się cieszyć jej walorami należy usuwać przekwitnięte kwiatostany, czyli te, które już uschły i są brunatne. Początkujący ogrodnicy powinni pamiętać o tym, że w pierwszym roku w czasie wiosennych przymrozków należy zadbać o młode pędy. Dobrze jest przykrywać je słomianą matą na noc. W ciągu dnia należy ją zdejmować, by nie zaparzyć roślin. Po kilku latach herbaciana róża parkowa nie wymaga aż takiej troski. Zawsze warto w okresie zimowym osłonić miejsce, w którym znajduje się korzeń. Do tego celu można zastosować stroisz. Podana cena dotyczy jednej sadzonki. Wysyłamy ją odpowiednio zabezpieczoną.

Róża koloru pomarańczowego, płatki są pełne, duże o średnicy do 12cm po rozwinięciu, w kolorze miedziano-pomarańczowym. Pięknie pachnie. Liście ma duże, błyszczące i ciemnozielone. Ta odmiana róży jest odporna na mrozy i choroby.

Kwiaty po rozwinięciu długo utrzymują się na pędach i zachowują swoją barwę. Kiedy przekwitają, to blakną, brunatnieją a następnie zasychają.

Róża ta nadaje się na kwiaty cięte.

Doskonała do tworzenia różnego rodzaju kompozycji w ogrodzie.

Odczyn gleby obojętny, żyzny. Stanowisko słoneczne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie