• Róża 'ELFE' pnąca seledynowa Licencjonowana ®

Symbol: 86600

Róża 'ELFE' pnąca seledynowa Licencjonowana ®

58.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 15 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Róża 'ELFE' pnąca seledynowa Licencjonowana ®  - to piękna, szlachetna odmiana o intensywnym kolorze kwiatów. Kwiaty w kolorze kremowo-zielono-żółtym. Kwiaty są piękne, pełne. Kiedy się rozwiną, pięknie pachną. Liście są duże, błyszczące, ciemno-zielone. Róża ta, powinna znaleźć się w ogrodzie każdego dobrego ogrodnika.

Doskonale nadaje się na kwiaty cięte, nadaje się do pojedynczych nasadzeń oraz kompozycji z innymi kwiatami ogrodowymi. Swoją urodą przyćmi inne kwiaty. Kusi też pięknym zapachem. Kwitnie bardzo długo, bo już na przełomie maja i czerwca i aż do listopada. Odporna na choroby i mróz. Mimo wszystko jednak dobrze jest okryć ją na zimę igliwiem bądź włókniną. Kwiaty które się rozwinęły długo utrzymują się na pędach, utrzymują kolor, a po pewnym czasie płatki róży blakną, brunatnieją i usychają.

Osiąga wysokość  do 2,5 - 3 m. 

Stanowisko: słoneczne, ciepłe i lekko przewiewne.

Wymagania glebowe: żyzne, lekkie, przepuszczalne, zawierające próchnicę, o warstwie gliniastej na dole.

Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i wilgotna. Na dwa tygodnie przed wsadzeniem róży, glebę powinno się głęboko uprawić i dobrze nawieźć obornikiem. Musi się nawóz uleżeć w ziemi, bo róża nie lubi świeżego nawozu. Kiedy już wsadzimy różę, to usypujemy kopczyk i dopiero na wiosnę go rozsypujemy. W pierwszych latach po zasadzeniu róży, musimy każdej zimy okrywać jej dolną część.

Jeśli chodzi o cięcie, to róże rabatowe, wielokwiatowe, miniaturowe tniemy na wysokość 20-40 cm na powierzchnią ziemi oraz musimy pamiętać, że na pędzie musi się znajdować około pięciu zdrowych i rozwiniętych oczek. Pędy chore, słabe, uszkodzone USUWAMY.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie