• Rododendron karłowy drobnokwiatowy 'Wee Bee'

Symbol: 141275

Rododendron karłowy drobnokwiatowy 'Wee Bee'

73.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 20 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon
Rododendron karłowy drobnokwiatowy 'Wee Bee'
by zacząć hodowlę różaneczników, musimy rozpocząć od gleby. Odczyn gleby musi być kwaśny, ciągle lekko wilgotny. Należy więc w tym celu wykopać duży dół o wys. 40-50 cm i szeroki do 80 cm. Następnie dół wypełniamy mieszanką ziemi która jest przeznaczona dla azalii i różaneczników oraz ziemią ogrodową i dobrze wymieszamy. Wtedy wsadzamy roślinę i jeszcze nawozimy nawozem do różaneczników. 
Stanowisko: lekki cień, bez przeciągów, najlepiej pod drzewami. Podlewamy regularnie i obficie (zwłaszcza wiosną i późną jesienią).
Na zimę okrywamy roślinę włókniną lub gałązkami świerku.
Powierzchnię wokół krzewu wykładamy korą żeby chronić ziemię przed nadmiernym wysychaniem. Kiedy kwiatostany przekwitną, to wtedy wyłamujemy je żeby przedłużyć czas ich kwitnienia. Nie można przekopywać ziemi wokół krzewu.   

Krzew ten zimozielony, karłowy. Pokrój ma kulisty i spłaszczony. Po 10 latach dorośnie maksymalnie do około 0,2 m wysokości i 0,5 m szerokości. Liście ma jasnozielone, eliptyczne, małe, około 3 cm długości i około 1,4 cm szerokości. Kwiaty na zewnątrz mają kolor ciemno-różowy lub jasnoczerwony, na brzegach płatków i wewnątrz różowo-biały, z mniej bądź bardziej wyraźnym, winno-czerwonym rysunkiem. Średnica pojedynczego kwiatu ma około 2,8 cm. Kwiaty są bardzo liczne, osadzone po 3-5 sztuk na gałązce, zebrane są po około 20 sztuk w dość efektownym, wierzchołkowym kwiatostanie. Kwitnie dość obficie pod koniec kwietnia i w maju. Wymaga stanowisk zacisznych i pół-cienistych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Mrozoodporność do -22 st. C. Odmiana wymaga zimowego okrycia, najlepiej gałązkami iglastymi. Polecana do nasadzeń w ogródkach przydomowych, na wrzosowiskach i w pojemnikach.

 

Wymagania glebowe: gleba żyzna, kwaśna i wilgotna.

Osiąga wysokość  do 0,5 m.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie