• Miskant chiński Zebrinus (P9)

Symbol: 52136

Miskant chiński Zebrinus (P9)

35.90 -51% 17.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Miskant chiński Zebrinus  Gatunek tego Miskanta pochodzi z dalekiego wschodu, najczęściej spotykany jest w Chinach i Japonii, rośnie tam na terenach podgórskich na obrzeżach widnych lasów. Odmiana "Zebrinus Strictus" jest jakby "zbudowana" z licznych źdźbeł które przypominają wyglądem delikatną trzcinę tworzącą kępy, które razem z kwiatostanami osiągają wysokość do 220 cm. Liście tego Muskanta - oczywiście oprócz kwiatostanów - są jego ozdobą. Liście mają kolor zielono-oliwkowy, są sztywne, poprzecznie jasno paskowane. Pasy mają kolor kremowo-żółty. Roślina charakteryzuje się zwartym, wzniesionym pokrojem. Kwiatostany pojawiają się na roślinie od sierpnia do października i mają kolor różowo-czerwony. Trawę tę można ciąć i suszyć. Odmiana tego miskanta wyróżniona jest AGM (Award of Garden Merit) - nagrodą Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

Zastosowanie:  można sadzić grupami w jasnych narożnikach ogrodów, w sąsiedztwie murów, innych bylin, w pobliżu zbiorników wodnych lub pojedynczo jako akcenty w miejscach najbardziej eksponowanych.

Wymagania glebowe:  żyzne gleby oraz stanowisk umiarkowanie wilgotnych, wilgotnych i słonecznych. Na zimę zaleca się rośliny przykryć.

Okres kwitnienia: VIII-X

Stanowisko : słoneczne, półsłoneczne

Wysokość: 150-200 cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie