• MAK WSCHODNI NIEBIESKI

MAK WSCHODNI NIEBIESKI

Brak towaru
22.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Roślina ta osiąga wysokość nawet 1m i cała pokryta jest szczeciniastymi włoskami. Liście ma pierzastosieczne, które mają kolor jasnozielony, a duże kwiaty osadzone są pojedynczo na pędach i mają intensywnie czerwony kolor z czarną plamką u nasady płatków. Odmiany mogą mieć kwiaty czerwone w różnych odcieniach, różowe, białe, a nawet dwubarwne.

Mak wschodni lubi miejsca słoneczne. Sadzi się go wiosną, w odstępach 40-50cm. Karpy należy przykryć warstwą ziemi o grubości 2-3cm. W uprawie amatorskiej maki bylinowe rozmnaża się przez oddzielanie odrostów korzeniowych po kwitnieniu, najlepiej jest to zrobić w pełni lata. Kurzenie są grube, jakby burakowate, grube, ale dość łamliwe i łatwo niestety można uszkodzić podczas wykopywania. Dlatego należy  podczas przesadzania w nowe miejsca wykopywać niesamowicie ostrożnie.

Mak wschodni nie wymaga zbytnio starannej pielęgnacji. Musimy jednak pamiętać, żeby przed sadzeniem roślin głęboko przekopać glebę i usunąć chwasty. Po kilku latach uprawy na tym samym miejscu rośliny silnie się rozrastają. A gdy zbytnio się zagęszczą to wtedy z kolei kiepsko kwitną. Musimy więc pamiętać, żeby w porę przesadzić je na nowe miejsce, dokonując przy tym podziału karp.

Jeżeli przechowujemy już karpy do wiosny następnego roku to musimy ułożyć je ciasno i przykryć torfem lub piaskiem, następnie przenieść do pomieszczenia o temperaturze około 5 st.C.

Mak wschodni doskonale zimuje w naszym klimacie, dlatego nadaje się na rabaty bylinowe, do tworzenia grup ogrodowych na trawnikach oraz na kwiat cięty. Pąki ścina się wcześnie, gdy tylko się rozchylają i widać barwę płatków. Makówki wykorzystuje się do suchych kompozycji.

Zimuje.

Wymagania glebowe: gleba głęboko uprawiona, sucha, piaszczysto-gliniasta
Termin sadzenia: kwiecień
Kwitnie: maj-czerwiec
Kolor: niebieski
Rozstaw sadzenia: 40-50 cm
Wysokość rośliny: 100 cm

CEBULE ZACZYNAMY WYSYŁAĆ PO 1 WRZEŚNIA ZGODNIE Z KOLEJNOŚCIĄ ZAMÓWIEŃ (JESIEŃ) LUB W POŁOWIE LUTEGO (WIOSNA) .
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie