• Jabłoń Malinowa Malinówka START PACK ®

Symbol: 10330

Jabłoń Malinowa Malinówka START PACK ®

23.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 125 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Jabłoń Malinowa Malinówka START PACK ® 

Jabłoń ta rośnie bardzo silnie, ale jest niezbyt duże, koronę tworzy kulistą u której zwisają dość liczne pędy. Jabłoń ta na mróz jest średnio wrażliwa ale bardzo odporna na choroby. Owocuje regularnie i w miarę obficie. Owoce są średniej wielkości, ale czasem zaowocuje dużymi owocami. Mają one kolor purpurowy, błyszczący, kulisto-stożkowy, żebrowane w części przykielichowej. Miąższ ma słodki, różowy o malinowym posmaku.

Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą pod koniec września lecz spożywczą dopiero na koniec października. Duże owoce możemy przechowywać najwyżej tylko przez listopad, a te o średniej wielkości - to do stycznia. Odmiana ta znana jest już pod koniec XVIII w.

Zapylacze: Antonówka Zwykła, Landsberska, Koksa Pomarańczowa

Dojrzałość zbiorcza: koniec września

Okres przechowywania: do stycznia

Podkładka: M26

Nowo wsadzonym drzewkom które mają gołe korzenie, należy wiosną przyciąć gałązki o 1/3 ich długości. Należy to zrobić aby przywrócić równowagę pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną oraz aby nadać odpowiedni kształt koronie młodego drzewka. Drzewka które sadzimy na jesień, należy przyciąć przed pierwszą wiosną.

Rośliny który mają silny system korzeniowy oraz mikoryzę na korzeniach i specjalny balot z zaimpregnowanymi trocinami utrzymującymi wilgoć w korzeniach.

 

Sadzonki zabezpieczamy przed wysyłką i dzięki temu mogą one spokojnie przebywać w podróży nawet 20 dni, bądź jeśli nie macie możliwości wsadzenia drzewka od razu po otrzymaniu. Rośliny które są kopane z gruntu, można sadzić na jesień przy dobrej pogodzie nawet do grudnia.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie