• Jabłoń Bohemia START PACK ®

Symbol: 66776

Jabłoń Bohemia START PACK ®

17.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Jabłoń Bohemia START PACK ®

Jest to wczesnozimowa czeska odmiana. Młode drzewko po wsadzeniu rośnie bardzo silnie, ale jak wejdzie już w owocowanie to słabnie jej wzrost. Tworzy koronę kulistą i dużą. Na mróz jest średnio wrażliwa, podobnie jak na parcha i na mącznianiaka jest dość odporna. Owoce są duże lub bardzo duże, kuliste, w całości pokryte czerwono-karminowym, rozmytym rumieńcem. Miąższ ma soczysty, kruchy, żółtawy, słodko-winny i niezwykle smaczny.

 

Dojrzałość zbiorcza - koniec września

Okres przechowywania - do stycznia

Zapylacze: McIntosh, Wealthy, Jonatan, Spartan, Idared

Podkładka: M26

 

Nowo wsadzonym drzewkom z gołym korzeniem, należy wiosną przyciąć gałązki o 1/3 ich długości, aby przywrócić równowagę pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną oraz nadać odpowiedni kształt koronie młodej rośliny. Drzewka wsadzane jesienią należy przyciąć podczas pierwszej wiosny.

Rośliny są z dość silnym systemem korzeniowym, mają mikoryzę na korzeniach oraz specjalny balot z zaimpregnowaną trociną, która utrzymuje wilgoć w korzeniach.
Sadzonki są zabezpieczone i mogą podróżować przez 20 dni, a przekłada się to również na to, że klient może mieć brak możliwości wysadzenia od razu po otrzymaniu towaru - drzewko może więc trochę bezpiecznie poczekać.

Rośliny wykopane z gruntu jesienią, możemy sadzić przy dobrej aurze nawet do grudnia.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie