• Irys holenderski Kosaciec Sapphire Beauty 10 szt.

Symbol: 24713

Irys holenderski Kosaciec Sapphire Beauty

12.90 -47% 6.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 50 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Rodzaj sadzonych w ogrodzie roślin wpływa na to, jaki efekt wizualny zostanie osiągnięty. Posadzenie cebulek irysa holenderskiego, zwanego też kosaćcem, gwarantuje uniwersalne i ponadczasowe piękno. To idealna propozycja zarówno dla osób szukających kwiatów do zapełnienia małych rabatek, jak i tych, którzy pragną nimi wypełnić większą przestrzeń.

Kosaciec holenderski ma długie liście koloru ciemnozielonego, a jego maksymalna wysokość może sięgać nawet 60 cm. Cebulki są łuskowate, nieco stożkowe, zabezpieczone od zewnątrz brązową łupinką, podobną do występującej na cebuli. Niezwykle barwne kwiaty powodują, że ogród staje się magiczny i zyskuje wyjątkową aurę. Zakwitniętymi roślinami w pełni swego blasku można się cieszyć od wiosny do końca lata.

Cebulki prezentowanych w tym miejscu roślin uznawane są za najbardziej dorodne spośród wszystkich odmian gatunku. Ich średnica może wynosić nawet do ośmiu centymetrów, co nie zdarza się w innych odmianach. Aby móc cieszyć się ich widokiem, konieczna jest jednak właściwa uprawa i pielęgnacja.

Irys holenderski - uprawa i warunki glebowe

Mieczniki holenderskie uznawane są za stosunkowo łatwe w uprawie. Miejsce sadzenia powinno być dobrze nasłonecznione, ewentualnie delikatnie zacienione. Stopień nasłonecznienia bezpośrednio wpływa na zróżnicowanie barw zakwitniętych kwiatów. Zauważa się, że irys holenderski, który otrzymywał więcej promieni słonecznych, jest bardziej ubarwiony, a jego kłącza są silniejsze oraz zdrowsze.

Dobrze przepuszczalna gleba o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym to najlepsze warunki do uprawy prezentowanej rośliny. Stosując nawóz, należy wybierać tylko ten naturalny, najlepiej w postaci kompostu. W przeciwnym wypadku zbyt duża ilość azotanów wpłynie negatywnie na rozwój kosaćców.

Sadzenie odbywa się od końca lata do późnego października w zależności do warunków pogodowych. Nie należy wykonywać tej czynności, jeśli panują bardzo niskie temperatury. W przeciwieństwie do odmiany syberyjskiej kwiaty nie są w pełni mrozoodporne, wobec czego w sezonie zimowym w celach ochronnych warto okrywać miejsce posadzenia głęboką warstwą stroiszu. Można posłużyć się suchą korą, gałęziami, a nawet pociętą słomą.

Irys holenderski - zastosowanie

Rośliny te mogą być umiejscowione zarówno w ogrodzie trawiastym lub skałkowym, jak i w bezpośrednim otoczeniu oczek wodnych. Kosaćce holenderskie dobrze czują się w różnych warunkach. Można je hodować w zwykłych doniczkach i na rabatach. W zakresie pielęgnacji bardzo istotne staje się regularne pielenie - usuwanie chwastów, które mogą zagrozić roślinie, pobierając przeznaczone dla niej wartości odżywcze z gleby. Czynności pielęgnacyjne należy jednak wykonywać wyłącznie ręcznie. Irysy holenderskie są bowiem roślinami bardzo delikatnymi. Ostre narzędzie, nawet w ręku doświadczonego ogrodnika, może przypadkowo spowodować znaczne straty.

Irysy są bardzo szlachetnymi roślinami, które upiększą każdy ogród niezależnie od tego, w jakim stylu aranżacyjnym został zaprojektowany. Sprawdzą się na terenach bardziej dzikich i tych perfekcyjnie zaaranżowanych, przypominających styl francuski. Zapraszamy Państwa do składania zamówień i do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu internetowego Garden Forever!

  • Kwitnie od czerwca do lipca.
  • Wysokość rośliny: do 70 cm
  • Roślina ta zimuje.
  • Sprzedawana w woreczkach o wysokości do 10cm
  • Sprzedajemy po 10 szt.

CEBULE ZACZYNAMY WYSYŁAĆ PO 1 WRZEŚNIA ZGODNIE Z KOLEJNOŚCIĄ ZAMÓWIEŃ (JESIEŃ) LUB W POŁOWIE LUTEGO (WIOSNA) .

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie