• Kategorie
  • Szukaj
  • Inne

W tej kategorii mogą Państwo zamówić różnego rodzaju atrakcyjne rośliny, które zwiększają walory estetyczne ogrodu. Doskonałym przykładem może być oferowana przez nas w niskiej cenie mikrobiota syberyjska (Microbiota decussata). To nisko i wolno rosnący krzew, który tworzy rozłożyste, zielone dywany. Zazwyczaj nie przekracza wysokości pół metra, ale zdarza się, że jest w stanie urosnąć nawet do jednego metra. Jego pędy rosną ukośnie, stopniowo poszerzając zajmowaną przestrzeń. Mikrobiota syberyjska składa się z zielonych gałązek z delikatnie zaostrzonymi, niedużymi listkami. Kolorystyka krzewu zmienia się w zależności od pory roku. Jasna zieleń przechodzi w ciemniejsze, bardziej stonowane i szarawe kolory latem. Na jesień rośliny zaczynają przybierać charakterystyczną, rdzawo-pomarańczową barwę. Oprócz wyjątkowych walorów estetycznych, jakie zapewnia posadzenie tej rośliny, warto zwrócić uwagę na jej szerokie zastosowanie w zabezpieczeniu skarp. Dzięki mocnym korzeniom krzewy są wykorzystywane w umacnianiu i zabezpieczeniu skarp przed procesami erozyjnymi.

Mikrobiota syberyjska – cena

Zakup przedstawianego krzewu wprowadzi do ogrodu jeszcze przyjemniejszą atmosferę. Pod względem ceny mikrobiota syberyjska jest bardzo atrakcyjną propozycją dla każdego, kto szuka rośliny efektownej i taniej - jej zakup wiąże się z bardzo niewielkimi kosztami.

Chociaż należy do rodziny krzewów, ta odmiana mikrobioty może być bez problemu uprawiana w donicach. W takiej formie zazwyczaj wyrasta na wysokość około trzydziestu centymetrów. W obliczu tak niskiej ceny zakupu mikrobiota syberyjska w naszym sklepie internetowym staje się doskonałą alternatywą względem innych roślin domowych. Bardzo duża wytrzymałość przekłada się na nieuciążliwą i bardzo prostą hodowlę. Nie wymaga regularnej pielęgnacji i, co bardzo istotne, nie lubi zbyt dużej ilości wody. Kilkutygodniowy pobyt rodziny na wakacjach nie przyczyni się do pogorszenia jej stanu. Warto rozważyć jej zakup, jeśli ma się ograniczony czas i szuka się rośliny wytrzymałej oraz prostej w hodowli. Ta propozycja na pewno sprosta tym oczekiwaniom.

Ceny mikrobioty syberyjskiej – dodatkowe informacje praktyczne

W środowisku naturalnym mikrobiotę spotkać można na Dalekim Wschodnie – w rejonach Syberii, w tzw. Kraju Chabarowskim. Zwykle rośnie na leśnych terenach górzystych. W państwach zachodnich cieszy się bardzo dużą popularnością i jest hodowana na szeroką skalę.

Warto wiedzieć, że mikrobiota jest gatunkiem dwupiennym. Dioecja polega na występowaniu męskich i żeńskich organów rozrodczych. To jeden z czynników wpływających na to, że posadzona w ogrodzie roślina, niekontrolowana przez ludzi, może się tak szybko rozgałęziać i zajmować kolejne obszary. Z tego powodu krzewy często sadzi się w otoczeniu barierek drewnianych, które z jednej strony ograniczają naturalne samozapylenie, z drugiej natomiast dodatkowo wpływają na estetykę terenu zielonego. Zapraszamy do zakupu mikrobioty syberyjskiej w bardzo konkurencyjnej cenie! Przyjmujemy nie tylko zamówienia detaliczne, ale także hurtowe w każdej ilości. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałym asortymentem roślin i sprzętów ogrodniczych.