• HURT Truskawki Polka późna FRIGO 600szt

Symbol: 122396

HURT Truskawki Polka późna FRIGO 600szt

476.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 65 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Truskawka Polka ma pochodzenie holenderskie. Truskawka ta jest odmianą późną, typowo deserową i przerobową. Jest to jedna z najsmaczniejszych odmian truskawek. Rośnie ona silnie i rodzi mnóstwo liści i rozłóg. 

 

Owoce truskawki Polka mają średnią wielkość. Ich kształt jest regularny i szeroko stożkowy. Z wierzchu truskawka ta jest błyszcząca i ciemnoczerwona. Odmiana ta jest bardzo plenna i cechuje się długim okresem dojrzewania. Jeśli chodzi o sam miąższ, to jest on bardzo smaczny, soczysty i aromatyczny. 

 

Minusem truskawki Polka jest niestety to, że jest dość wrażliwa na szarą pleśń, ale bardzo odporna na mączniaka prawdziwego. Jest dość wrażliwa na wertycyliozę, ale same kwiaty rzadko są uszkadzane przez wiosenne przymrozki  - czyli, jest dość odporna na mrozy.

Truskawka Polka sprzedawana jest 600 szt.

Sadzonki truskawek "frigo" przyjmują się zwykle w 100%, nawet przy posadzeniu do gleby o malej wilgotności i rosną bardzo szybko.

Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Truskawki Frigo - to sadzonki w które są w stanie bezlistnym przechowywane w chłodni, gdzie są przetrzymywane od momentu ich wykopania (kopanie odbywa się pod koniec jesieni lub na początku zimy, tuż po zakończeniu okresu wegetacji). Takie sadzonki, będące w stanie uśpienia przewożone są do sortowni, tam są czyszczone ze starych, pożółkłych liści, sortowane wg. średnicy (nadawana jest klasa -A+, A, B, B-...), zabezpieczane chemicznie przed szarą pleśnią i pakowane do skrzynek, a następnie są magazynowane w specjalnych komorach  w temperaturze – 1,5°C do – 3°C aż do momentu wysyłki (często nawet ponad pół roku). Takie sadzonki przechowywane właśnie w takich warunkach, po ich wyjęciu z chłodni i posadzeniu do gleby rosną szybciej i po ok. 5-6 tygodniach wydają pierwsze owoce - ok. 40-60% normatywnego zbioru.

Technologia Frigo daje producentom truskawek możliwość sterowania okresem dojrzewania owoców, dodatkowo owocują już w pierwszym roku po posadzeniu.

  

Stymulowanie okresem dojrzewania np.: jeżeli producent zaplanuje początek owocowania truskawek np. na początku lipca, powinien posadzić sadzonki Frigo (odmiana jest obojętna) w drugiej połowie maja , tzn. ok. 5-6 tyg. wcześniej. Pamiętajmy, że tryskawki już w kolejnym roku owocują zgodnie z terminem danej odmiany. 

 

Termin kwitnienia: czerwiec - lipiec

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie