• HURT Truskawki Florence b. późna FRIGO 400szt

Symbol: 71154

HURT Truskawki Florence b. późna FRIGO 400szt

668.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 25 dni
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

HURT Truskawki Florence b. późna FRIGO 400szt - Bardzo późna odmiana truskawki. Owoce są duże, jędrne, ciemno-czerwone. Odmiana te jest bardzo smaczna. Owocuje od końca czerwca do końca lipca. Nadaje się do transportu a także do uprawy ekologicznej (odporna na szarą pleśń i inne choroby liści oraz korzeni).

Odmiana bardzo plenna.

 

Sprzedajemy wielokrotność 400 szt. 

Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Truskawki Frigo - to sadzonki w które są w stanie bezlistnym przechowywane w chłodni, gdzie są przetrzymywane od momentu ich wykopania (kopanie odbywa się pod koniec jesieni lub na początku zimy, tuż po zakończeniu okresu wegetacji). Takie sadzonki, będące w stanie uśpienia przewożone są do sortowni, tam są czyszczone ze starych, pożółkłych liści, sortowane wg. średnicy (nadawana jest klasa -A+, A, B, B-...), zabezpieczane chemicznie przed szarą pleśnią i pakowane do skrzynek, a następnie są magazynowane w specjalnych komorach  w temperaturze – 1,5°C do – 3°C aż do momentu wysyłki (często nawet ponad pół roku). Takie sadzonki przechowywane właśnie w takich warunkach, po ich wyjęciu z chłodni i posadzeniu do gleby rosną szybciej i po ok. 5-6 tygodniach wydają pierwsze owoce - ok. 40-60% normatywnego zbioru.

Technologia Frigo daje producentom truskawek możliwość sterowania okresem dojrzewania owoców, dodatkowo owocują już w pierwszym roku po posadzeniu.

Stymulowanie okresem dojrzewania np.: jeżeli producent zaplanuje początek owocowania truskawek np. na początku lipca, powinien posadzić sadzonki Frigo (odmiana jest obojętna) w drugiej połowie maja , tzn. ok. 5-6 tyg. wcześniej. Pamiętajmy, że tryskawki już w kolejnym roku owocują zgodnie z terminem danej odmiany. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie