• Grusza azjatycka Shinseiki Mrozoodporna START PACK ®

Symbol: 161891

Grusza azjatycka Shinseiki Mrozoodporna START PACK ®

23.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 120 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Grusza azjatycka Shinseiki Mrozoodporna START PACK ® -  grusza ta rośnie umiarkowanie silnie, a jeśli chodzi o choroby, to jest mało podatna. Owocuje obficie, regularnie i  wcześnie. Owoce są średniej wielkości, mają kolor złotobrązowy z licznymi jasnymi przetchlinkami, o soczystym i smacznym oraz kwaskowato-słodkim miąższu. Miąższ ma biały kolor, jest drobnoziarnisty, soczysty oraz kruchy jak u jabłek. Grusza ta ma łagodny, bardzo dobry smak.

Grusze azjatyckie mają egzotyczny wygląd i są jeszcze mało znane w Polsce. W Europie i USA nazywane są najczęściej nazwą Nashi, co w języku japońskim znaczy - grusza. W Polsce odmiana ta jest znana jako JABŁKO-GRUSZKA i dlatego również, że swoim wyglądem przypomina jabłko, a miąższ zdaje się być podobny do gruszkowego. Owoce te są najbardziej cenione w Europie i USA. Wcześnie wchodzą w owocowanie, są bardzo plenne i mają owoce średniej wielkości. Z literatury i wstępnych badań wynika, że owoce te charakteryzują się podobną wytrzymałością na mróz, jak odmiany europejskie.

 

Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia / początek września

Pochodzenie: Japonia

Podkładka: Pigwa S1

Samopylność: obcopylna 

Nowo wsadzonym drzewkom należy wiosną przyciąć gałązki o 1/3 ich długości. Robi się to w celu przywrócenia równowagi pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną, nadaje się też w ten sposób odpowiedni kształt koronie młodego drzewka. Drzewka posadzone jesienią należy przyciąć podczas pierwszej wiosny.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie