• Grusza Izolda START PACK ®

Symbol: 161892

Grusza Izolda START PACK ®

19.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Grusza Izolda PACK ® - odmiana tej gruszy rośnie średnio silnie. Jeśli chodzi o mróz, to niestety jest mało wytrzymała, ale za to odporna na parcha. W okres owocowania wchodzi stosunkowo wcześnie. Plonuje obficie i każdego roku. Owoce rodzi średniej wielkości bądź duże. Owoce jeśli średniej wielkości, to wtedy nie mają przewężenia przy szypułce – wyglądają jak wydłużone kule -160–230 g. Skórka jest w miarę dojrzewania najpierw zielona a następnie staje się żółta. Połowa powierzchni gruszki, bądź ok. 1/3 jest pokryta rumieńcem. Ten zaś będzie raczej paskowany, cynobrowy, a pojawi się tylko od nasłonecznionej strony. 

 

Odmiana polecana jest do nasadzeń produkcyjnych i działkowców. 

 
O znaczeniu dietetycznym gruszek decyduje miedzy innymi ich duża zawartość pektyn. Neutralizuje ona wiele szkodliwych produktów przemiany materii, a także cholesterol uważany powszechnie za jeden z najważniejszych czynników wywołujących miażdżycę.

 

Dojrzałość zbiorczaprzełom lipca i sierpnia

Odmiana: letnia

Pochodzenie: Anglia

Podkładka:  Pigwa S1

Zapylacze:  Faworytka, Konferencja, Bonkreta Wiliamsa

 

Nowo wsadzonym gruszom przycinamy wiosną gałązki o 1/3 ich wielkości. Czynimy to, żeby przywrócić im równowagę między korzeniami a częścią naziemną oraz żeby nadać właściwy kształt młodemu drzewku. Natomiast drzewka które sadzimy jesienią, musimy przyciąć gałązki podczas pierwszej wiosny.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie