• Glicynia chińska Wisteria Violacea

Symbol: 114353

Glicynia chińska Wisteria Violacea

34.40
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 15 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Glicynia chińska Wisteria Violacea -  to przepiękne pnącze o pachnących kwiatach i bardzo dekoracyjne. Kwiaty są koloru różowego i osiągają w kiściach długość do 35 cm.

Roślina ta osiąga wielkość od 6 do 10m. Zaczyna kwitnąć już w 3-4 roku. Zaczyna swoje kwitnienie już w maju. Cięcie tego pnącza (koniec lipca) przyspieszy kwitnienie rośliny, ponieważ pąki zawiązują się już wczesną jesienią. Pędy ma lewoskrętne. W zimy które są ostre niestety może przemarzać.

Lubi miejsca słoneczne lub cieniste. 

Gleba żyzna, odczyn obojętny, wilgotność umiarkowana. Wytrzymuje mróz do - 20 stopni C.

Kwitnienie: w maju.

Sadzonka rozmnażana wegetatywnie zaczyna kwitnienie w 2-7 roku i kwitnie dość obficie.


Cięcie: Cięcie glicynii przyspiesza jej kwitnienie oraz ogranicza jej wzrost. Przez pierwsze 2-3 lata po posadzeniu, pozwólmy glicynii swobodnie rosnąć, wszystko po to, aby się wzmocniła. Następnie tniemy ja silnie, aby wymusić zawiązanie paków kwiatowych. Pąki zawiązują się wczesną jesienią, dlatego podstawowe ciecie należy wykonać latem (koniec lipca) przycinając większość nowych pędów nad 4 liściem, a pozostawiając nieprzycięte tylko pędy, które są potrzebne do ukierunkowania wzrostu rośliny. Wczesna wiosną możemy ciecie poprawić, wycinając pędy bardzo cienkie, a na bocznych pędach pozostawić tylko 2-3 paki. Miejsca ciecia powinny być zamalowane pasta do zabezpieczania ciętych drzew. Przyspiesza kwitnienie tez ciecie korzeni, które może wywołać kwitnienie w następnym roku. Korzenie tniemy wiosna (marzec), wbijając szpadel możliwie głęboko dokoła roślin w odległości 1-2 m od nich.
Wymagania: Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach osłoniętych, ciepłych i słonecznych, glebie umiarkowanie żyznej i średnio wilgotnej.

Sprzedawana w sadzonkach o wysokości 30-60 cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie