• Glicynia chińska Wisteria Honbeni

Symbol: 85926

Glicynia chińska Wisteria Honbeni

Brak towaru
37.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 41 dni
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Glicynia - chińska Wisteria Honbeni to przepiękne pnącze o pachnących kwiatach i bardzo dekoracyjne. Kwiaty są koloru różowego i osiągają w kiściach długość do 35 cm.

Roślina ta osiąga wielkość od 6 do 10m. Zaczyna kwitnąć już w 3-4 roku. Zaczyna swoje kwitnienie już w maju. Pędy ma lewoskrętne. Liście ma koloru zielonego i są pierzasto-złożone, jesienią barwa liści się zmienia na żółte.

Lubi miejsca słoneczne lub cieniste ale osłonięte.

Gleba żyzna, odczyn obojętny, wilgotność umiarkowana. Wytrzymuje mróz do - 20 stopni C. W ostre zimy należy sadzonkę zabezpieczyć, bo może przemarznąć.

Po posadzeniu glicynii, na dwa lata ją zostawiamy żeby się wzmocniła a już po dwóch-trzech latach mocno tniemy aby wymusić na roślinie zawiązanie pąków kwiatowych. Cięć dokonuje się latem (koniec lipca, początek sierpnia), ponieważ pąki zawiązują się wczesną jesienią. Cięcia dokonujemy na wszystkich młodych pędach nad 4 liściem, a zostawiamy tylko te do ukierunkowania wzrostu rośliny. Wiosną możemy poprawić cięcie wycinając cieniutkie pędy. Miejsca po cięciu należy zabezpieczyć pastą do zabezpieczania ciętych drzew. 

Sprzedawana w doniczkach od 100 do 120 cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie