• Glicynia amerykańska Longwood Purple

Symbol: 144622

Glicynia amerykańska Longwood Purple

41.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Wisteria to jedno z najpiękniejszych pnączy. Kwiatostany ma bardzo dekoracyjne, pachnące. Kwiaty są koloru fioletowego,w długich groniastych kwiatostanach długości 35cm.

Ta amerykańska odmiana glicynii ma piękne, lekko pachnące fioletowe kwiaty. Ta nowa odmiana karłowej glicynii wyselekcjonowana w Ogrodach Longwood w USA powtarza kwitnienie często późnym latem i jesienią.Wartościowa odmiana - zakwita na tegorocznych pędach. Roczny przyrost wynosi około 1-2m.

Stanowisko: słoneczne 

Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach osłoniętych, ciepłych i słonecznych, glebie umiarkowanie żyznej i średnio wilgotnej. Rozpoczyna kwitnienie w 3-4 roku po posadzeniu. Nadaje się do prowadzenia przy kratownicach, pergolach, trejażach, bramkach. Można też prowadzić ją w formie drzewka. Aby otrzymać pięknie kwitnące wisterie należy przez 2-3 lata osłaniać je na zimę, nawozić wiosną i pozwolić jej swobodnie rosnąć . Po 2-3 latach tnie się ją silnie na przełomie lipca i sierpnia, przycinając większość nowych pędów nad czwartym liściem. Jeśli po tym czasie roślina nie zakwitnie wskazane jest przycięcie korzeni. Przycinamy je wiosną, wbijając szpadel możliwie głęboko w odległości 1,5-2m od rośliny. Te zabiegi zagwarantują nam pięknie i obficie kwitnące rośliny, wprawiające w zachwyt każdego, kto je zobaczy.

Pojemnik 2l

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie