• Kategorie
  • Szukaj
  • Drzewa liściaste

Wypielęgnowany ogród, który zachwyca różnorodnością barw i gatunków roślin, to zasługa ciężkiej pracy. Właściciele działek i posesji, mogą eksperymentować z wyborem roślinności i kwiatów, tworząc ciekawe projekty aranżacji przestrzeni. W wielu przypadkach wymaga to jednak odpowiedniego doświadczenia oraz doskonałej znajomości hodowli określonych gatunków, dlatego początkujący ogrodnicy często boją się wysadzania nowych, nieznanych odmian. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się liściaste drzewka ozdobne szczepione na pniu, np. kuliste, chińskie, miniaturowe czy kolumnowe, które wymagają jedynie podstawowej pielęgnacji i nie są czasochłonne w uprawie. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych drzew i mogą przybierać różne formy oraz kształty, a także zachwycać swoją kolorystyką w okresie kwitnienia. W naszym sklepie znajdziesz zarówno popularne gatunki drzewek i krzewów na pniu, jak i mniej znane odmiany, dzięki którym Twój ogród będzie się wyróżniał na tle innych. Posiadamy ozdobne warianty, które zachwycają swoim wyglądem przez cały rok, nie tylko w okresie kwitnienia.

Jarzębina szczepiona na pniu – propozycja do niewielkich ogrodów

Nasz sklep internetowy wyróżnia się rozbudowanym asortymentem, który jest ciągle uzupełniany o nowe gatunki sadzonek drzew liściastych i krzewów na pniu. Zależy nam na tym, aby każdy klient znalazł u nas odmiany roślin dopasowane do jego doświadczenia, wielkości działki oraz własnych preferencji. Z tego powodu w naszej ofercie znaleźć można propozycje zarówno dla posiadaczy rozległych działek, jak i niewielkich, przydomowych ogródków. W tej kategorii możemy wyróżnić jarzębinę szczepioną na pniu, która osiąga niewielkie rozmiary, a dodatkowo dostarcza owoce o właściwościach zdrowotnych. Wszystko to jest zasługą specjalnej metody hodowli, w której wykorzystuje się inną roślinę jako podłoże do zaszczepienia. Dzięki temu można uzyskać efekt miniaturowego drzewka ozdobnego, z w pełni rozwiniętym systemem korzeniowym i o wysokich walorach estetycznych. Jarzębina szczepiona na pniu wymaga jedynie zapewnienia podstawowych warunków do hodowli, dlatego jest polecana osobom, które nie mają możliwości stałego nadzorowania wzrostu rośliny.

Drzewka szczepione na pniu – sklep internetowy

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór sadzonek drzew liściastych, dzięki którym Twój ogród przez cały rok będzie się prezentował okazale. Oferujemy wiele odmian, które zachwycają swoim kształtem, bujnym ulistnieniem oraz wysypem kolorowych kwiatów na wiosnę. Oprócz jarzębiny mamy również wierzby, magnolie, klony o nietypowych odmianach, drzewo chińskie, kuliste czy kolumnowe. Rośliny szczepione na pniu to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, gdyż:

ogranicza prace ogrodnicze, maksymalnie redukuje czas rozkwitu, pozwala uzyskać miniaturowe drzewka, nie wymaga intensywnej pielęgnacji, sprawdzi się w przypadku niewielkich ogrodów, zapewnia ciekawy efekt estetyczny.

Liściaste drzewa ozdobne do ogrodu

Wśród dostępnych w naszej ofercie sadzonek znajdują się gatunki chińskie, które wyróżniają się orientalną stylistyką i znakomicie urozmaicają przestrzeń. Wprowadzają do niej typowo azjatyckie motywy, a do tego są łatwe w uprawie i nie mają dużych wymagań, dlatego można je z czystym sumieniem polecić nawet początkującym hodowcom. Są to ozdobne drzewa kuliste, czyli o dość rozłożystej koronie, które pod względem wyglądu stanowią przeciwwagę dla szpiczastych, stożkowych gatunków kolumnowych.

Zapraszamy do zapoznania z pełną ofertą naszego sklepu internetowego. W razie problemów chętnie pomożemy w wyborze drzewek o określonych cechach. Służymy także fachowym doradztwem z zakresu pielęgnacji i hodowli roślin szczepionych na pniu. Gwarantujemy, że wszystkie sadzonki dostępne w sprzedaży są najwyższej jakości, pochodzą ze sprawdzonych upraw i znajdują się w idealnym stanie za sprawą opieki, jaką nad nimi sprawują specjaliści tworzący zespół naszej firmy. Zapewniamy też konkurencyjne ceny i szybki transport zakupionych drzewek liściastych pod wskazany adres.