• Dobroczynek gruszowy 500 opasek

Symbol: 158185

Dobroczynek gruszowy 500 opasek

890.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 55 dni
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Jest niezwykle skutecznym roztoczem w walce przędziorkami i szpecielami. Bardzo szybko się namnaża a wiatr przenosi go na inne rośliny. Zimą albo wczesną wiosną (najpóźniej do marca) należy nałożyć filcowe opaski na rośliny aby zanim pojawią się szkodniki zdążyła się namnożyć populacja dobroczynka. Paski należy bardzo ściśle przywiązać do pni lub gałęzi drzew. Jesienią samice przestają składać jaja i wędrują z liści na korę by tam szukać schronienia na zimę.

Kiedy zastosujemy te drapieżniki, to musimy stosować w sadzie tylko  takie pestycydy, które nie będą szkodliwe dla dobroczynków.

Samice dobroczynka można kupić w specjalnych tekstylnych opaskach. Zakłada się je następnie na rośliny. W każdym pasku jest minimum 20 drapieżników. Opakowania dostępne są po 25, 50 i 500 sztuk.

Podczas plusowych temperatur oraz w słoneczne dni samice wychodzą z opasek i żerują. Jedna samica jest w stanie załatwić 8 przędziorków dziennie, a 550 przez całe swoje życie.

Dawkowanie:

na drzewa owocowe:

- na młode drzewa wystarczy jedna opaska
- na starsze i duże drzewa w sadach zakładamy po 2-3 opaski na drzewo

na krzewy:

- 1 opaska na co 3 lub 4 krzew (szybkie wyniki otrzymujemy jednak gdy założymy 1 opaskę na każdy krzez)

na winorośla:

- 1 opaska na co 2 winoroślu

Opaski bezpośrednio po otrzymaniu należy zawiesić na drzewie. Jednakże do kilku tygodni możemy je przechowywać ale tylko w chłodni lub zimnych piwnicach. Mróz nie szkodzi opaskom, ale temperatura powyżej 10 stopni C. uaktywnia roztocza.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie