• Dereń biały Elegantissima

Symbol: 2892

Dereń biały Elegantissima

15.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 20 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Ładny krzew mający rozłożysty pokrój i dorasta do 2-3 m wysokości oraz podobnej szerokości. Rozrasta się dość szeroko przy pomocy pokładających się i zakorzeniających gałęzi. Liście mają kolor intensywnie zielony oraz mają duże, nieregularne, białe obrzeże. Wczesną jesienią ogonki liściowe zmieniają kolor i stają się czerwone. Pędy podobnie jak ogonki przebarwiają się na czerwono i są takie przez całą zimę. Stąd przez całą zimę krzew jest bardzo dekoracyjny. Kwiaty jak i owoce są bardzo niepozorne.

Wymagania glebowe:  jest mało wymagający w stosunku do podłoża, ale najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, a nawet podmokłych, torfiastych (łąkowych), wytrzymały na suszę, odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze znosi lekkie zacienienie, lecz w słońcu najefektowniej się przebarwia.

Zastosowanie:  ładny akcent kolorystyczny w różnego typu ogrodach. Można stosować do nasadzeń pojedynczych, grupowych, na nieformowane żywopłoty i szerokie szpalery. Jest najczęściej używanym gatunkiem do nasadzeń miejskich, głównie w nowych osiedlach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie