• Kategorie
  • Szukaj
  • Cyprysiki

Urządzając ogród, należy pamiętać o jego walorach użytkowych i estetycznych. Odpowiedni dobór gatunków roślin może wpłynąć nie tylko na wygląd posesji, ale także jej funkcjonalność. Aranżacja przestrzeni ogrodowej wymaga więc znajomości zasad hodowli poszczególnych kwiatów oraz doświadczenia w pielęgnacji różnych gatunków roślin. Jeżeli chcesz, żeby ogród był miejscem do wypoczynku, a ponadto wyróżniał się różnorodnością, nie ograniczaj się do sadzenia jedynie kolorowych kwiatów i rabat. Zdecyduj się na zasadzenie iglaków, dzięki którym ogród nabierze tajemniczości i będzie zachwycał bujną zielenią przez cały rok. W naszej ofercie znajdziesz różne gatunku cyprysików, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych tui. Możesz je sadzić tuż przy płocie, tworząc tym sposobem naturalne ogrodzenie. Świetnie nadają się również do przygotowania kompozycja w centralnym położeniu przestrzeni ogrodowej. Cyprysiki nie są wymagające w uprawie, dlatego świetnie sprawdzą się w hodowli przez niedoświadczonych ogrodników.

Cyprys kolumnowy balot – uprawa i pielęgnacja

Z wykorzystaniem ładnej roślinności, można zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń ogrodową. Wykorzystuje się do tego między innymi iglaki, dzięki którym można w naturalny sposób odgrodzić się od sąsiadów i zapewnić sobie prywatność, bez konieczności stawiania skomplikowanych konstrukcji. Cyprys kolumnowy balot to odmiana, która niezwykle efektownie się prezentuje, a dzięki gęstemu krzewieniu może tworzyć żywopłot. Iglak osiąga nawet kilka metrów wysokości, a urozmaiceniem rośliny są ozdobne szyszki, które pojawiają się wraz ze wzrostem. Cyprysy nie wymagają skomplikowanych prac pielęgnacyjnych, jednak potrzebują odpowiednich warunków do rozwoju. Należy więc zadbać o to, aby miejsce zasadzenia spełniało określone wymagania, takie jak:

  • świeża i żyzna gleba,
  • wilgotne podłoże,
  • dostęp do dużej ilości światła słonecznego,
  • gleba o kwaśnym lub obojętnym pH.

Należy pamiętać, że cyprysy kolumnowe balot nie lubią przesadzania, dlatego warto wybrać miejsce, w którym będą miały zapewnione najlepsze warunki do wzrostu.

Cyprysik GoldenMop – dekoracyjny iglak ogrodowy

W nasze rozbudowanej ofercie internetowej znajdziesz różne odmiany roślin, dzięki czemu dopasujesz je do indywidualnego projektu aranżacji ogrodu, doświadczenia i efektu, jaki chcesz uzyskać. Ciekawą propozycję stanowią cyprysiki GoldenMop, które pięknie się prezentują i są chętnie wykorzystywane do tworzenia kompozycji złożonych z różnych gatunków kwiatów i iglaków. Odmiana ta jest odporna na zróżnicowane warunki atmosferyczne, dlatego może stanowić całoroczną ozdobę terenu zielonego w każdym miejscu. Dodatkowo cyprysiki wyróżniają się szybkim wzrostem i niewielkimi wymaganiami co do hodowli, dlatego polecane są również dla początkujących ogrodników. Iglak charakteryzuje się delikatnym, łuskowatym ulistnieniem o dość sporym zagęszczeniu, dlatego cyprysik GodenMop będzie idealnie się komponował z bujną roślinnością lub jako samodzielna ozdoba.

Zapraszamy do zapoznania z pełną ofertą krzewów liściastych. W razie wątpliwości chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniego gatunku.