• Kategorie
  • Szukaj
  • Cyprysiki

Urządzając ogród, należy pamiętać o jego walorach użytkowych i estetycznych. Odpowiedni dobór gatunków roślin może wpłynąć nie tylko na wygląd posesji, ale także jej funkcjonalność. Aranżacja przestrzeni ogrodowej wymaga więc znajomości zasad hodowli poszczególnych kwiatów oraz doświadczenia w pielęgnacji różnych gatunków roślin. Jeżeli chcesz, żeby ogród był miejscem do wypoczynku, a ponadto wyróżniał się różnorodnością, nie ograniczaj się do sadzenia jedynie kolorowych kwiatów i rabat. Zdecyduj się na zasadzenie iglaków, dzięki którym ogród nabierze tajemniczości i będzie zachwycał bujną zielenią przez cały rok. W naszej ofercie znajdziesz różne gatunku cyprysików, m.in. kolumnowe, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych tui. Możesz je sadzić tuż przy płocie, tworząc tym sposobem naturalne ogrodzenie. Świetnie nadają się również do przygotowania kompozycja w centralnym położeniu przestrzeni ogrodowej. Cyprysiki nie są wymagające w uprawie, dlatego świetnie sprawdzą się w hodowli przez niedoświadczonych ogrodników.

Cyprys kolumnowy balot – uprawa i pielęgnacja

Z wykorzystaniem ładnej roślinności, można zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń ogrodową. Wykorzystuje się do tego między innymi iglaki, dzięki którym można w naturalny sposób odgrodzić się od sąsiadów i zapewnić sobie prywatność, bez konieczności stawiania skomplikowanych konstrukcji. To naturalny, przyjazny środowisku i zarazem wyjątkowo elegancki sposób na skuteczne ogrodzenie posiadłości. Cyprys kolumnowy typu balot to odmiana, która niezwykle efektownie się prezentuje, a dzięki gęstemu krzewieniu może tworzyć żywopłot. Iglak osiąga nawet kilka metrów wysokości, a urozmaiceniem rośliny są ozdobne szyszki, które pojawiają się wraz ze wzrostem. Ogrodowe cyprysy kolumnowe nie wymagają skomplikowanych prac pielęgnacyjnych, więc ich hodowla nie jest trudna, jednak potrzebują odpowiednich warunków do rozwoju. Należy więc zadbać o to, aby miejsce zasadzenia spełniało określone wymagania, takie jak:

  • świeża i żyzna gleba,

  • wilgotne podłoże,

  • dostęp do dużej ilości światła słonecznego,

  • gleba o kwaśnym lub obojętnym pH.

Należy pamiętać, że ogrodowe cyprysy kolumnowe balot nie lubią przesadzania, dlatego warto wybrać miejsce, w którym będą miały zapewnione najlepsze warunki do wzrostu.

Cyprysik GoldenMop – dekoracyjny iglak ogrodowy

W nasze rozbudowanej ofercie internetowej znajdziesz różne odmiany roślin, dzięki czemu dopasujesz je do indywidualnego projektu aranżacji ogrodu, doświadczenia i efektu, jaki chcesz uzyskać. Ciekawą propozycję stanowią cyprysiki ogrodowe GoldenMop, które pięknie się prezentują i są chętnie wykorzystywane do tworzenia kompozycji złożonych z różnych gatunków kwiatów i iglaków. Odmiana ta jest odporna na zróżnicowane warunki atmosferyczne, dlatego jej uprawa jest prosta i może stanowić całoroczną ozdobę terenu zielonego w każdym miejscu. Dodatkowo cyprysiki wyróżniają się szybkim wzrostem i niewielkimi wymaganiami co do hodowli, dlatego polecane są również dla początkujących ogrodników. Iglak charakteryzuje się delikatnym, łuskowatym ulistnieniem o dość sporym zagęszczeniu, dlatego cyprysik GoldenMop będzie idealnie się komponował z bujną roślinnością lub jako samodzielna ozdoba.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie gatunki mają bardzo dobrą genetykę i są profesjonalnie pielęgnowane od pierwszego dnia po wykiełkowaniu do ostatnich chwil, w których przechodzą w ręce nowego właściciela. Sprzedajemy najwyższej jakości cyprysiki kolumnowe przeznaczone na żywopłot i cyprysy ogrodowe o znacznie mniejszych rozmiarach, ale równie atrakcyjnym wyglądzie. Decydując się skorzystanie z naszej oferty, można mieć pewność zakupu zdrowych, prawidłowo rozwijających się i zadbanych drzewek, których nasadzenie wzbogaca przestrzeń pod względem zarówno praktycznym, jak i wizualnym.

Zapraszamy do zapoznania z pełną ofertą krzewów liściastych. W razie wątpliwości chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniego gatunku cyprysa ogrodowego dostępnego w naszym katalogu.