• Bez czarny Guincho Purple

Symbol: 4402

Bez czarny Guincho Purple

11.80
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 20 dni
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Bez czarny Guincho Purple to bardzo interesujący krzew o dość oryginalnym kolorze liści i kontrastującymi z nimi, ozdobnymi kwiatostanami. Jest do wzniosły, wyprostowany krzew, czasami może rosnąć jako niewielkie drzewko z kopulastą koroną. Osiąga 3 do 3,5 m wysokości. Pędy są grube, jasnoszare, zwykle łukowato wygięte. Liście ma złożone, osiągają długość do 30 cm, zbudowane z 5-7 jajowatoeliptycznych listków, do 10 cm długości, które są ostro zakończone, brzegiem ząbkowane, ciemno-purpurowe, błyszczące. Roztarte liście wydzielają charakterystyczny ostry zapach. Starsze liście oraz te rosnące w cieniu przybierają kolor purpurowo-zielony, jesienią zmieniają kolor na czerwony. Kwiaty są drobne, w zamkniętych pąkach są różowe, a gdy się otworzą stają się białe. Zebrane są w talerzowate baldachy średnicy 10-20 cm, które są pachnące i chętnie odwiedzane przez motyle. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Owoce są niewielkie, kuliste jagody mają średnicę ok. 5 mm, dojrzałe – są błyszczące, granatowo-czerwone i mocno soczyste. Dojrzewają od sierpnia do października. Owoce chętnie zjadają ptaki, ptaki też rozsiewają nasiona.

Bez zawiera witaminy A, B i C oraz dużo przyswajalnego cukru i potasu, są używane na przetwory i jako dodatek do potraw. Krzew jest niewymagający, odporny na suszę oraz zanieczyszczenia miejskie i przemysłowe. Jest całkiem mrozoodporny.

Wymagania glebowe: żyzne, próchniczne i wilgotne gleby, o dużej zawartości azotu i wapnia, ale rośnie także na piaszczystych i suchych, chociaż nieco słabiej. Dla pełnego wybarwienia liści wymaga stanowiska słonecznego.

Zastosowanie: w parkach, na terenach zieleni publicznej i większych ogrodach. Może być również używany do zadrzewiania nieużytków.

Krzew sprzedawany w doniczkach o wysokości 20-30 cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie