• Ambrowiec balsamiczny Mikoryza+Balot

Symbol: 139814

Ambrowiec balsamiczny Mikoryza+Balot

Brak towaru
7.40
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Ambrowiec balsamiczny to drzewo o średniej wielkości który rośnie z wyraźnym przewodnikiem. Koronę ma początkowo stożkowatą, a w późniejszym wieku, owalną. Dorasta do 10-20 m wys. i 6-8 m szer. Liście są bardzo podobne do klonowych, na jesień przebarwiają się bardzo pięknie i malowniczo na szkarłatny lub fioletowo-czerwony kolor.

Wymagania glebowe: gleba żyzna, kwaśna lub obojętna, stanowisko słoneczne. Młode rośliny są bardzo wrażliwe na mróz. Drzewo jest bardzo efektowne, zwłaszcza jesienią.

Zastosowanie: balsamiczna żywica ambrowców ma zastosowanie w medycynie, przemyśle kosmetycznym i spożywczym (kiedyś aromatyzowano nią gumę do żucia). Drewno ma kolor czerwonawo-brązowy z ciemniejszymi smugami i cętkami, jest dość twarde oraz ciężkie, w stolarstwie drzewo to jest cenione na równi z dębowym. Zawiera ono wonną oleożywicę, znaną jako "styraks amerykański", wykorzystywana jest ona w celach leczniczych jako środek wykrztuśny oraz bakteriobójczy, a także jako surowiec do produkcji gumy do żucia.

Stanowisko: w pełnym słońcu
Gleba: wilgotna, dobrze przepuszczalna, kwaśna do obojętnej glebie
Tempo wzrostu: średnia
Okres kwitnienia: maj
Mrozoodporność: w pełni mrozoodporna

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie