• Amarylis Zwartnica Pełna Jewel biała

Symbol: 115133

Amarylis Zwartnica Pełna Jewel biała

29.90 -15% 25.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 35 dni
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 507016333

Zostaw telefon

Cebule amarylisa można sadzić od października i przez całą zimę do doniczek o wielkości  12-14 cm do ziemi ogrodowej zmieszanej z torfem i piaskiem. Wierzchołek cebuli powinien mocno wystawać ponad powierzchnię ziemi. Najpierw wyrośnie z cebuli pęd kwiatostanowy, następnie liście. Na wierzchołku pędu kwiatostanowego wyrasta kilka kwiatów w kształcie kielicha. Z jednej dużej cebuli można otrzymać nawet 3 kwiatostany.

Ważne jest, aby roślinę systematycznie wtedy podlewać. Przekwitnięte kwiaty usuwamy a liście pozostają długo zielone. Po przekwitnięciu roślinę wprowadza się 3-4 miesięczny spoczynek i rośliny wtedy nie podlewamy. Cebulkę wyjmujemy z ziemi i pilnujemy korzeni, żeby nie wyschły. Cebulki przechowujemy w temperaturze pokojowej, dopiero późną jesienią i zimą obniżamy o kilka stopni temperaturę do przechowywania cebulek. Korzenie możemy okryć trocinami lub piaskiem i wyjmujemy dopiero przed sadzeniem. Wtedy też skracamy korzenie jeśli są zbyt długie.

Amarylisa uprawia się w doniczkach, ozdobnych pojemnikach. Może też służyć jako kwiat cięty. Ścinamy już po zabarwieniu się pierwszego pąka, wtedy  kwiaty dłużej mogą stać w wazonie.

Kwitnie 4-8 tygodni po wsadzeniu.

Cebulki wsadzamy  od I do IV a wykopujemy w VII.

Roślina może osiągnąć 50-60 cm.

Wysyłka kwiatów cebulowych będzie realizowana po 1 września

a wiosną od połowy lutego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie